Технологія переробки органічних відходів

Технологія переробки органічних відходів

Технологія переробки органічних відходів

220

Відповідно до Рішення ООН, кожна країна повинна прийняти плани по виходу на нульовий баланс викидів. І необхідно діяти вже зараз, щоб вийти на правильний шлях, що веде до досягнення цієї мети, що означає скорочення глобальних викидів на 45 відсотків до 2030 року в порівнянні з показниками 2010 року », що і підкреслив Генеральний секретар ООН Антоніу Гутерріш.
Тривалий час, українські вчені та інженери займаються розробкою технологічних схем і устаткування по глибокій переробці БУДЬ-ЯКОЇ органічної сировини – від відходів різних виробництв до побутових (наприклад несортовані ТПВ, пластики і полімерні відходи будь-якого складу і типів, автомобільні шини) а також попутнього нафтового газу, нафтових шламів, бурого вугілля, торфу і т.д. У той же час відходи, і закінчилі свій життєвий цикл вироби часто є більшдешевим джерелом багатьох речовин і матеріалів, ніж природні джерела.
А наявний досвід і науково-інженерні напрацювання, дозволили розробити екологічно чисту, безвідходну технологію і універсальне обладнання для переробки відходів, з повною декарбонізацією процесів, з генерацією водню та виробництвом ліквідної продукції.
Короткі відомості за пропонованою технологією і продуктах переробки:
Технологія переробки органічних відходів універсальна і дозволяє переробляти відходи різних типів і складу на типовому обладнанні. Відмінності полягають тільки лише в технології та в обладнанні підготовки вихідної сировини до переробки.

Основний блок в лінійці обладнання – сольовий реактор!

 

 
 

Основні етапи переробки органічних відходів та перелік продуктів переробки:
1.Підготовка сировини. Устаткування і технологія переробки підбирається і розробляється для кожного типу сировини. Включає в себе подрібнення для твердих відходів, інспекцію і видалення неорганічних домішок, сушку при необхідності.
2.2-х стадийная переробка сировини в перехідному теплоносії — розплаві солей. Температура процесу — 850-950 СО. Отримувані продукти — окремо водень і окремо синтез газ (суміш СО і Н2). Водень йде на реалізацію як альтернативне паливо. Синтез-газ направляється на подальшу переробку.
3.Переробка синтез-газу в корисні продукти за двома альтернативними технологіями:

 • Отримання металлоуглеродних композицій (МУК) різного спектру застосувань — нанопорошків для мікролігірованія грунтів, матеріалів для 3Д принтинга, сировини для виробництва нових композиційних матеріалів і т.д.
 • Синтез рідких і твердих вуглеводнів по реакціях Фішер-Тропша в рідкому каталізаторі-суспензії. Отримувані продукти — синтетичні моторні фракції, парафіни, сировина для хімічної промисловості -олефріни, бензоли, етилен і т.д. Склад синтезованих продуктів може бути змінений за бажанням замовника зміною каталізаторів і зміною робочих режимів.

В обох варіантах переробки додатково утворюється чистий вуглекислий газ СО2.
Вуглекислий газ може бути використаний як:

 • Технічний і харчової газ (після стиснення або зрідження) при зварюванні металів, виробництві напоїв, гасінні пожеж.
 • Сировина для подальшої переробки в корисні продукти.

4.Переробка отриманого вуглекислого газу за окремими технологіями в наступні корисні продукти:

 • Сода (кальцинована або харчова на розсуд Замовника)
 • Три-хлорид заліза (або хлорне залізо — широко застосовується при очищенні води на станціях водоочищення)
 • Хлориста вапно (універсальний дезінфектор широкого спектру застосування, сировина для хімічної промисловості)

Для переробки СО2 потрібне додаткове сировину — хлорид натрію (кам’яна сіль, сольова ропа, морська випарна сіль і т.д.), оксиди заліза у вигляді збагачених рудних концентратів, прокатної окалини, сталевого брухту і т.д., гашене вапно.
Все обладнання по переробці зводиться в автономні технологічні комплекси різної потужності (по вхідній сировині). Потужність підбирається за бажанням Замовника в кратності 500 кг / год. наприклад -500, 1000, 2500, 5000 кг / год і т.д.

 
 

 

Торообразна оболонка – геометрична модель реактора і його напружений стан в процесі синтезу
8888

На розгляд пропонуються (як приклад) такі типові комплекси, оптимізовані по продуктивності для кожного виду сировини.

 1. Технологічний комплекс переробки твердих побутових відходів, продуктивністю

2000 кг/год.

Водень

≈ 18

МУК

≈ 380

Синтетич. нафту

≈ 380

Сода кальцинир.

≈ 1350

хлорне залізо

≈ 1380

хлорне вапно

≈ 1540

Отримувані продукти (кг/год):

 1. Технологічний комплекс переробки пластиків. Потужність технологічного комплексу по вхідній сировині 2000 кг/год.

Отримувані продукти (кг/год):

Водень

≈ 228

МУК

≈ 1246

Синтетич. нафту

≈ 1240

Сода кальцинир.

≈ 1860

хлорне залізо

≈ 1900

хлорне вапно

≈ 2130

 1. Технологічний комплекс переробки автомобільних шин. Потужність технологічного комплексу по вхідній сировині 2000 кг/год.

Отримувані продукти (кг/год):

Водень

≈ 64

МУК

≈ 1048

Синтетич. нафту

≈ 1038

Сода кальцинир.

≈ 2620

хлорне залізо

≈ 2670

хлорне вапно

≈ 2990

 1. Технологічний комплекс поглибокої переробки природного газу в будь-якому агрегатному стані. Потужність технологічного комплексу по вхідній сировині 2000 кг/год. В

Отримувані продукти (кг/год):

Водень

≈ 440

МУК

≈ 1064

Синтетич. нафту

≈ 1054

Сода кальцинир.

≈ 3993

хлорне залізо

≈ 4073

хлорне вапно

≈ 4560

 

 1. Технологічний комплекс з виробництва нанопорошків для мікролігірованія грунтів. Вихідна сировина – ТПВ. Потужність технологічного комплексу по вхідній сировині

2000 кг/год.

Отримувані продукти (кг/год):

Водень

≈ 18

МУК

≈ 380

хлорне вапно

≈ 2300

Сода кальцинир.

≈ 2000

хлорне залізо

≈ 2140

 

На розгляд пропонуються (як приклад) такі типові комплекси, оптимізовані по продуктивності для кожного виду сировини.

Додатково.
Окремо, від наведеної вище, технології переробки органічних відходів пропонуємо технологію утилізації друкованих електронних плат методом сухого збагачення. Дана технологія дозволяє отримувати з вихідної сировини кольорові метали з селективністю до 95% без застосування води, кислот, лугів, електролізних ванн і т.д. Екологічно чиста і високоефективна технологія. Може застосовуватися для вилучення кольорових, дорогоцінних і рідкоземельних металів з технологічних шламів, бідних руд, рудних відвалів. Потужність технологічного обладнання підбирається за бажанням Замовника в кратності 500 кг/год. Наприклад – 500, 1000, 2500, 10000 кг/год і т.д.
Пропонуємо технологічну технологіческую лінію переробки (утилізації) друкованих плат потужністю попо вхідній сировині 500 кг/год.
Продукти переробки:

logo_podval

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

iinc.com.ua